Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKolejne spotkanie w ramach cyklu „HAUSowe wtorki” już w grudniu.


Zapraszamy młodzież, studentów i wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym spotkaniu organizowanym w ramach cyklu „HAUSowe wtorki”, które odbędzie się 10 grudnia 2013 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Gościem spotkania będzie pan Roman Kolek, I Wicemarszałek Województwa Opolskiego.  

 

 

 

„Opolskie dla młodych ”  - to temat kolejnego spotkania  z cyklu „HAUSowe wtorki”, które skierowane jest przede wszystkim do młodzieży, studentów i niedawnych absolwentów z środowiska mniejszości niemieckiej, ale także wszystkich zainteresowanych tematem.

Gościem spotkanie będzie pan Roman Kolek.

Roman Kolek (ur. w 1962 r., w Tarnowskich Górach).  W roku 1987 ukończył studia w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach na Wydziale Lekarskim w Zabrzu, jest absolwentem wielu studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania ochroną zdrowia. Posiada doświadczenie na stanowiskach zarządzania w ochronie zdrowia i samorządowe.
Pracował w ZOZ-ie w Strzelcach Opolskich – najpierw jako stażysta, potem lekarz anestezjolog i zastępca ordynatora. W latach 1999-2002 był Dyrektorem Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. W 2002 roku został zastępcą Dyrektora Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych ds. medycznych, a od powstania Narodowego Funduszu Zdrowia pełnił funkcję z-cy dyrektora Opolskiego OW NFZ. W latach 1999-2002 był radnym Rady Powiatu Strzeleckiego, zaś w latach 2003-2004 radnym województwa opolskiego. Od 2005 r. prowadzi wykłady dla studentów podyplomowego Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej z zakresu monitorowania i finansowania refundacji leków.

Obecnie pełni funkcję Wicemarszałka Województwa Opolskiego z ramienia Mniejszości Niemieckiej. Jest odznaczony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Spotkanie moderować będzie pani Patrycja Wiencek-Baron z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia (wtorek) 2013 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przy ul. 1 Maja 13/2.

Prosimy o potwierdzenie przybycia drogą telefoniczną 77 402 51 05 lub mailowo na adres: patrycja.wiencek@haus.pl

Spotkanie odbędzie się w języku polskim. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail. patrycja.wiencek@haus.pl