Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZaproszenie do uczestnictwa w debacie "Przyszłość waluty Euro w Polsce i regionie"


Już 27 listopada br. na Uniwersytecie Opolskim wraz z prof. Dariuszem Rosatim, posłem Ryszardem Gallą oraz Claudiusem Badurą, prezesem Izby Gospodarczej „Śląsk” zastanowimy się nad szansami i zagrożeniami wynikającymi z przyjęcia przez Polskę waluty euro.

 

 

 

 

 

Debata

„Przyszłość waluty Euro w Polsce i regionie”

27 listopada (środa) 2013 r., godz. 10:00

Instytut Politologii, Uniwersytet Opolski,
ul. Katowicka 89, Opole

Dom Współpracy Polsko Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce serdecznie zapraszają na debatę „Przyszłość waluty euro w Polsce i regionie”.

Zobowiązanie Polski do przyjęcia waluty euro wynika wprost z przystąpienia do struktur Unii Europejskiej. Moment, w którym polski złoty zostanie ostatecznie zastąpiony przez euro nadal jednak nie jest znany, a Polska wciąż stoi przed wyzwaniami związanymi ze spełnieniem kryteriów z Maastricht.

Z drugiej strony poparcie społeczne w Polsce dla wprowadzenia euro osłabło w ostatnich latach, na co wpływ ma również bieżąca sytuacja ekonomiczna Unii Europejskiej. W społeczeństwie występuje dywersyfikacja poglądów. Obywatele boją się podwyżek
i zahamowania tempa wzrostu gospodarczego, przedsiębiorcy widzą natomiast konkretne zyski związane z przyjęciem nowej waluty.

Gdzie zatem występują ryzyka dla Polski, gdzie potencjalne zyski, które grupy społeczne skorzystają najwięcej, a które odczują największy ciężar. Jakie korzyści dla gospodarki Polski przyniesie wspólna waluta. Co wynika dla Polski z doświadczeń niemieckich. Wreszcie czy społeczeństwo polskie ma się czego obawiać. Na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć z pomocą zaproszonych ekspertów podczas debaty.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w języku polskim i niemieckim.

Patronat nad debatą objęła Izba Gospodarcza „Śląsk”.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 25 listopada 2013 roku.« wsteczKONTAKT
Weronika Wiese, 

tel. 32 461 20 70

faks: 32 461 20 71

e-mail: weronika.wiese@haus.pl

DO POBRANIA

Program debaty [.doc]

PARTNERZY