Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZapraszamy na uroczystą Galę Wręczenia Nagród w ramach konkursów DWPN!


27 listopada br. odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach „Mały krok dla człowieka - duży krok dla społeczności. Działania lokalne na rzecz niemieckości w regionie” oraz „Ślady niemieckości w Twoim regionie”.

 

 

 

Konkursy są częścią kampanii na rzecz dwujęzyczności polsko-niemieckiej „Dwa to więcej niż jeden” i zorganizowane zostały przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Konkurs „Ślady niemieckości w Twoim regionie” miał na celu ukazanie elementów kultury niemieckiej, obecnych w dzisiejszych czasach w okolicy zamieszkałej przez uczestników konkursu – uczniów. Drugim konkursem „Mały krok dla człowieka - duży krok dla społeczności. Działania lokalne na rzecz niemieckości w regionie” chcieliśmy uhonorować aktywne osoby i organizacje, które w przeszłości podejmowany działania na rzecz podtrzymania niemieckości wśród lokalnych społeczności.

Gala Wręczenia Nagród odbędzie się w dniu 27 listopada 2013 r. o godz. 11.00 w Sali Orła Białego, Opole, ul. Piastowska 14 – Ostrówek.

Na gali gościć będziemy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i młodzież, która brała udział w konkursach.« wsteczKONTAKT
Julianna Pawleta

DWPN Opole

Tel.: 77 401 51 05

e-mail: julianna.pawleta@haus.pl

PARTNERZY

Organizatorzy:


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Finansowanie:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec