Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKonferencja „Decentralizacja szansą czy zagrożeniem dla stabilności i rozwoju regionu oraz państwa”


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta w Polsce zapraszają na konferencję „Decentralizacja szansą czy zagrożeniem dla stabilności i rozwoju regionu oraz państwa dnia 5 listopada w Katowicach.

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja
„Decentralizacja szansą czy zagrożeniem dla stabilności i rozwoju regionu oraz państwa”

5 listopada (wtorek) br., godz.: 10:00

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

ul. Bankowa 11, Katowice

 

Tematem, który od wielu lat pozostaje aktualny na Górnym Śląsku i regularnie powraca w dyskusjach, wywołując skrajne reakcje, jest propozycja przeprowadzenia szerokiej reformy państwa, polegającej na przekształceniu Rzeczpospolitej Polskiej w państwo regionalne, a w dalszej perspektywie federalne. Reforma ta miałaby skutkować powstaniem autonomii śląskiej.

Celem organizowanej konferencji jest podjęcie otwartej dyskusji na temat stopnia decentralizacji państwa polskiego, oceny przeprowadzenia reformy samorządowej w Polsce, jaki i funkcjonowania dzisiejszych samorządów w kontekście zagrożeń oraz szans, które niesie za sobą proces decentralizacji dla regionu i kraju.

Szczegółowy program konferencji do pobrania po prawej stronie.

Udział w konferencji jest wolny, lecz ilość miejsc ograniczona. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie, faksem, bądź mailem do dnia 4 listopada br.« wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski,
manager projektu,
e-mail: mariusz.rotarski@haus.pl,
tel. 32 461 20 70,
fax: 32 461 20 71
DO POBRANIA
Program [.doc]
PARTNERZY

 

Patronat medialny: