Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPremiera najnowszego albumu fotograficzno-historycznego pt. „Górnośląscy potentaci. Dziedzictwo Henckel von Donnersmarcków”


Zapraszamy wszystkich dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych, publikujących w Internecie, a także wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie z udziałem autorów najnowszej publikacji DWPN poświęconej śląskiemu dziedzictwu rodziny Henckel von Donnersmarck. Premiera odbędzie się 29 października w Zabrzu i 30 października w Opolu.

 

 

 

 

 

 

Górnośląscy potentaci. Dziedzictwo Henckel von Donnersmarcków” to tytuł najnowszej, kolejnej po „Górnośląskich potentatach. Dziedzictwo Ballestremów” publikacji Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przybliżającej dziedzictwo wielkich, śląskich potentatów gospodarczych, po których pamiątki mijamy co dzień. Wielcy potentaci gospodarczy, właściciele ogromnych majątków ziemskich, budowniczy kopalń, hut i zakładów przemysłowych, całej potęgi industrialnej Śląska, wizjonerzy, obywatele Europy, filantropi – to tylko niektóre z określeń rodziny Henckel von Donnersmarck, po których przybyciu pod koniec XVII wieku, Śląsk nigdy nie miał być już taki sam.

Dlaczego warto sięgnąć po nasz album? Zapisana na jego stronach opowieść o pamiątkach po działalności śląskiej rodziny arystokratów stanowi doskonałą lekcję historii regionu, uczy rozumieć i szanować górnośląską specyfikę, a poprzez wykonane z niezwykłą dbałością fotograficzne udokumentowanie świadectw ich działalności dostarcza niezapomnianych, pełnych refleksji nad przeszłością wrażeń estetycznych. Album, uzupełniony niezbędnymi informacjami merytorycznymi pomoże także w odkryciu ciekawych i pożytecznych pokładów dziedzictwa Górnego Śląska opartego na rozwoju nauki, techniki i przede wszystkim gospodarki jego wieloletnich niemieckich gospodarzy. Gwarantujemy, że niejednokrotnie będą Państwo zadziwieni, jak wiele wspaniałych i monumentalnych dowodów aktywności rodu, czasem prawie w ogóle nietkniętych zębem czasu i historycznymi zawirowaniami, wciąż pozostaje nieznana lub jeszcze nieodkryta. We wnikliwy, pełen detali sposób nasza publikacja pomaga odnaleźć to, co zapomniane, zrozumieć świat, w jakim żyjemy i zachować to, co za parę lat może całkowicie z niego zniknąć.

Z okazji premiery albumu zapraszamy wszystkich dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych, publikujących w Internecie, a także wszystkie osoby zainteresowane do na spotkanie z autorami, które odbędzie się:

  • 29 października br. (wtorek) o godz. 17:00 w Teatrze Nowym w Zabrzu (Pl. Teatralny 1). Program konferencji do pobrania tutaj
  • 30 października br. (środa) o godz. 17:00 w siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu (ul. 1 Maja 13/2). Program konferencji do pobrania tutaj

Wstęp jest wolny. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie) do dnia 28 października br.

Po spotkaniu możliwość zakupu albumu w cenie 55 zł.« wsteczKONTAKT

Aleksandra Bernais
Tel.: 32 461 20 77
Fax. 32 461 20 71
Email: aleksandra.bernais@haus.pl

PARTNERZY

Wydawca:

 

Współwydawca: 

Partnerzy:

 

Patronat medialny:

 

Publikację wsparły firmy: