Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSzanse i perspektywy – jakie znaczenie ma oświata mniejszościowa dla samorządów?


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce organizują w dniach 12-13 września 2013 r. w Pałacu Lucja w Zakrzowie spotkanie dla samorządowców województwa opolskiego nt. „Znaczenie oświaty mniejszościowej dla samorządów –  szanse i perspektywy”.

 

 

Podczas dwudniowego spotkania pragniemy dokonać analizy obecnej sytuacji systemu nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości. W trakcie seminarium chcemy poddać pod rozwagę wszelakie problemy i wyzwania jakie stoją przed samorządami z uwagi na pielęgnowanie języka niemieckiego w naszym regionie. Spotkanie ma podnieść gotowość jego uczestników do całościowego postrzegania lokalnej oświaty oraz doskonalenia, tworzenia i wdrażania lokalnej polityki oświatowej (dwujęzycznej), wprowadzania działań realizowanych w oparciu o dobro mieszkańców tegoż regionu, regionu tak bogatego w kulturę i niemieckie dziedzictwo kulturowe.

Szkolenie organizowane jest w ramach kampanii wzmacniającej polsko-niemiecką dwujęzyczność w Polsce pt. „Dwa to więcej niż jeden”« wsteczKONTAKT
Izabela Marzodko

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

iza.marzodko@haus.pl

DO POBRANIA

Program [.doc]

Karta zgłoszenia [.doc]

PARTNERZY

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Finansowanie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec