Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPoszukujemy DORADCY ds. polsko-niemieckiej dwujęzyczności!


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej ogłasza nabór na stanowisko doradcy ds. polsko-niemieckiej dwujęzyczności.

 

 

 

 

 

 

 

Punkt doradczy, w którym będzie on działał powstał w ramach Kampanii wzmacniającej polsko-niemiecką dwujęzyczność w Polsce „Dwa to więcej niż jeden”. Jest to projekt realizowany przez DWPN wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce od roku 2010. Zadaniem Punktu jest m.in. z jednej strony zbieranie i publikowanie na stronie www.bilingua.vdg.pl informacji dotyczących dwujęzycznego wychowania, a z drugiej strony zbieranie informacji od osób zainteresowanych tematyką, czego oczekują i co jest im potrzebne w kontekście wychowania dwujęzycznego.

Do zadań doradcy należeć będzie m.in. udzielanie informacji drogą telefoniczną i elektroniczną oraz spotkania w szkołach, promujące polsko-niemiecką dwujęzyczność.

Wymagania:

  • biegła znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie
  • orientacja w kwestiach edukacyjnych, w szczególności dotyczących edukacji mniejszości niemieckiej w Polsce
  • dyspozycyjność

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy z nami prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres: ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole lub kontakt e-mailowy: haus-opole@haus.pl

Nabór trwa do 31 lipca 2013 r. Szczegóły dotyczące zakresu obowiązków oraz formy współpracy zostaną omówione podczas indywidualnych rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami.

 

« wsteczKONTAKT

Andrea Halenka
tel.: 77 402 51 05
E-mial: andrea.halenka@haus.pl