Logo DWPN 1%

„Mini Miasto” w Raszowej
Dodaj do ulubionychZapraszamy dzieci w wieku od 7 do 11 lat do wzięcia udziału w inicjatywnie "Mini Miasto", która odbędzie się od 15.07 do 19.07.2013 r. na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej w godz. od 8.30 do 16.30.

Na dzieci czeka wyjątkowe wydarzenie. W Raszowej, Gmina Tarnów Opolski,  dzieci będą budowały własne polsko – niemieckie miasto.

Mini Miasto składać się będzie z elementów ze świata dorosłych urozmaiconych kreatywnymi i wyjątkowymi pomysłami dzieci.

Dzieci  będą wcielały się w wybrane zawody oraz poznawały struktury świata dorosłych, przy czym same będą kreowały swoje otoczenie według swoich potrzeb i zainteresowań. W ten sposób powstanie magiczny świat, w którym aktywnie będą spędzały czas ucząc się poprzez zabawę.

Ponadto dzieci zapoznają się z podstawami demokracji i życia w świecie ludzi dojrzałych. Nawiązując do koncepcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae inicjatywa przygotowuje uczestników do aktywnego i świadomego kształtowania współczesnego świata.

Projekt będzie realizowany dwujęzycznie, uczestniczyć w nim będą prócz dzieci z Górnego Śląska, uczniowie z Niemiec.

Uczestnicy

Chęć udziału w „Mini Mieście” należy zgłosić do 15 lipca 2013 r., przesyłając wypełniony wstępny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.edukacja-raszowa.eu na niżej podany adres.

Od uczestników wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz umiejętność czytania i pisania.

Koszt udziału w projekcie wynosi 100zł.  Zapewniamy dzieciom udział w ciekawych warsztatach, materiały do pracy, opiekę wychowawców, wyżywienie (obiad, deser, napoje), a co najważniejsze - ciekawy program.

Wolontariusze

Jeśli masz ochotę na niezapomnianą przygodę zostań wolontariuszem i wesprzyj inicjatywę „Mini Miasto”. Czeka Cię wyjątkowa przygoda i podróż do świata stworzonego wyłącznie przez dzieci.

Chęć wsparcia „Mini Miasta” należy zgłosić przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.edukacja-raszowa.eu na podany adres.

Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae

ul. Ozimska 55, Raszowa

46-050 Tarnów Opolski

lub drogą mailową na adres tarasewicz@ifa.de« wsteczKONTAKT
Marta Tarasewicz

tel. 696 498 206

e-mail. tarasewicz@ifa.de

PARTNERZY

Finansowanie

Projekt współfinansowany ze środków Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą