Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Ale życie toczy się dalej” – pokaz filmu w Legnicy


Zapraszamy 4 czerwca 2013 r. do Biblioteki Publicznej w Legnicy na pokaz filmu dokumentalnego pt.: „Ale życie toczy się dalej”. Film o trudnych i pełnych kontrowersji zagadnieniach związanych z wydarzeniami drugiej wojny światowej – wypędzeniu, ucieczce i przesiedleniu. W pokazie uczestniczyć będą reżyserzy filmu. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

HAUSbesuche – Spotkania DOMowe
Polska i niemiecka kultura w dialogu

Pokaz filmu pt.: „Ale życie toczy się dalej” oraz rozmowa z reżyserami

4 czerwca (wtorek) 2013 r. o godz. 17.00

Legnicka Biblioteka Publiczna
ul. Piastowska 22, Legnica

 

Film pt.: „Ale życie toczy się dalej” (tytuł niemiecki: „Aber das Leben geht weiter”) w reżyserii Karin Kaper oraz Dirka Szusziesa prezentuje historię trzech polskich i trzech niemieckich kobiet, przedstawicielek różnych pokoleń, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą po zakończeniu drugiej wojny światowej. Każda z nich swoją osobistą historią wnosi wkład do trudnego i pełnego kontrowersji tematu „ucieczka i wypędzenie”. Film ten prezentuje nowe oraz bardzo osobiste spojrzenie na szczególnie ważny rozdział historii relacji polsko-niemieckich, zapoczątkowany po 1945 roku. Obraz Karin Kaper i Dirka Szusziesa uwzględnia nie tylko ważne aspekty historyczne, ale rzuca także nowe światło na rozwój relacji polsko-niemieckich od okresu powojennego aż do dzisiaj. Film „Ale życie toczy się dalej” powstał dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Pełnomocnika Rządu Federalnego Niemiec do Spraw Kultury i Mediów. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne (NTSK) w Legnicy oraz Legnicka Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają w dnia 4 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 w Legnicy na pokaz filmu oraz spotkanie i dyskusję z reżyserami Karin Kaper oraz Dirkiem Szuszies.

Karin Kaper oraz Dirk Szuszies to niemiecki duet reżyserów od lat zajmujący się filmami dokumentalnymi. W ich bogatym dorobku znajdują się takie pozycje filmowe jak: „Die letzte Mahadevi”, „Little Mysteries”, „Another Glorious Day”, czy też obraz „Resist!”, wyróżniony jako najlepszy film dokumentalny roku 2003 na festiwalu Golden Gate w San Francisco.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „HAUSbesuche – Spotkania Domowe” mającego na celu przybliżenie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 29 maja 2013 r.

 « wsteczKONTAKT
Edyta Lisson, ifa-manager ds. kultury w DWPN,
tel. 32 461 2078,
faks: 32 461 2071;
e-mail: edyta.lisson@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

PARTNERZYKonsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu


Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców (TSKN) w Legnicy


Biblioteka Publiczna w Legnicy