Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWychowujesz bądź masz zamiar wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie? Mamy coś dla Ciebie!


Zapraszamy na spotkanie rodzin wychowujących i chcących wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie w niedzielę 21 kwietnia 2013 r.  w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny.

W ramach kampanii wspierającej polsko-niemiecką dwujęzyczność w Polsce "Dwa to więcej niż jeden", Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w partnerstwie z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim oraz Urzędem Miasta i Gminy Leśnica, organizuje spotkanie dla rodzin wychowujących swoje dzieci dwujęzycznie.

Spotkanie propagujące dwujęzyczność ma na celu wzajemne poznanie się, szerzenie i popularyzację dobrych przykładów związanych z polsko niemieckim wychowaniem dzieci. Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko rodziny, które dwujęzyczność praktykują, ale również rodziców zainteresowanych w przyszłości polsko-niemieckim wychowaniem swoich pociech. Podczas spotkania rodzin dwujęzycznych, rodzicom zostaną przekazane wartościowe informacje na temat znaczenia i modeli bilingwizmu. Będzie również okazja do zadawania wszelkich nurtujących pytań,
jak również do dyskusji oraz wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem dwujęzycznym na co dzień.

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie rodziny wychowujące i chcące wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie do udziału w pierwszym spotkaniu dwujęzycznych rodzin. Zapraszamy również do zabrania swoich pociech, ponieważ i dla nich przewidziane są atrakcje i ciekawe zajęcia pod nadzorem opiekunów.

Spotkanie rodzin odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2013 r. o godzinie 15.00 w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny, al. Jana Pawła II 7.

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 17 kwietnia br. na opolski adres DWPN lub drogą elektroniczną na adres: beata.majnusz@haus.pl.« wsteczKONTAKT
Beata Majnusz,

tel. 77 40 25 105
faks: 77 40 25 115

e-mail: beata.majnusz@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszenia [.doc]

Program spotkania rodzin dwujęzycznych [.doc]

PARTNERZY

Organizatorzy:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Burmistrz Miasta i Gminy Leśnica

Finansowanie:


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki RFN