Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychFinał II Polsko-Niemieckiego Konkursu Dziennikarskiego "Niemiec, czyli kto?"


"Niemiec, Polak, czyli kto? Ojczyzna, czyli gdzie?" - to pytania skierowane do młodych ludzi w ramach ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego zorganizowanego już po raz drugi przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej we współpracy z rozgłośnią Deutsche Welle oraz Instytutem Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa)- 11 kwietnia o godz. 16.00. Gość specjalny: Steffen Möller. Miejsce: AULA BŁĘKITNA Uniwersytetu Opolskiego pl. Kopernika 11.

Celem konkursu jest wyłonienie talentów dziennikarskich oraz obalenie wciąż funkcjonujących stereotypów Polaka i Niemca, a tym samym budowanie dobrych relacji polsko-niemieckich.

Miło nam poinformować, że w ramach konkursu do 15 marca napłynęło ponad 90 prac od młodych ludzi z terenu całej Polski. Zmierzyli się oni z pytaniami konkursowymi oraz wyrazili swoje zdanie w formie dwóch esejów (w języku polskim i niemieckim).

Jury w składzie: Teresa Kudyba (Opole) i Bartosz Dudek (Bonn) nie ma obecnie łatwego zadania próbując przyznać nagrody autorom trzech najlepszych prac.

Nagrodą główną w konkursie jest dwumiesięczny płatny staż dziennikarski w Polskiej Redakcji Deutsche Welle.

Wszystkich zainteresowanych wynikami oraz tematem konkursu organizatorzy zapraszają w dniu 11 kwietnia na uroczystość ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród.

Gościem specjalnym uroczystości będzie znany i lubiany niemiecki autor i kabareciarz Steffen Möller. Niemiec, który jako „Gastarbeiter" spędził w Polsce kilkanaście lat i do dziś regularnie kursuje między Warszawą a Berlinem, opowie nam, jacy w jego oczach są Polacy i Niemcy oraz jak można radzić sobie ze stereotypami.

Spotkanie poprowadzi Teresa Kudyba.

Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec, Pana Rüdigera Freiherr von Fritsch. Współfinansowana
jest ona ze środków Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Niemieckich Stosunków Kulturalnych za Granicą (VDA
e.V.).« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej