Logo DWPN 1%

Zapraszamy na wernisaż najnowszej wystawy DWPN !
Dodaj do ulubionych



Dnia 7 marca 2013 o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zapraszamy na wernisaż najnowszej wystawy DWPN pt.: "Polsko niemiecka dwujęzyczność w moim życiu"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wartość polsko-niemieckiej dwujęzyczności oraz pytanie o jej funkcjonalność w życiu współczesnego człowieka, stała się dla nas inspiracją do zorganizowania konkursu literackiego oraz fotograficznego pt. „Znaczenie polsko-niemieckiej dwujęzyczności w moim życiu”. Konkursy były jednym z wielu elementów kampanii informacyjnej promującej zalety dwujęzyczności polsko-niemieckiej pt. "Dwa to więcej niż jeden", realizowanej wspólnie przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej od 2010 roku.

Wystawa będąca pokłosiem konkursu fotograficznego, zawiera wybrane fotografie wykonane przez jego uczestników, a jej celem jest ukazanie wielokulturowości wynikającej z pozostałych na terenach zamieszkiwanych przez mniejszość niemiecką śladów szeroko pojętej kultury niemieckiej, aby w efekcie w przestrzeni publicznej uwidocznić jej niepowtarzalny klimat.

Zadaniem konkursu fotograficznego była niewątpliwie także próba przezwyciężenia pozostałości czasów rugowania niemieckiej warstwy kulturowej ze świadomości współczesnych mieszkańców obszarów z tą kulturą przez wieki związanych.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, którą do końca marca br. będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Mamy nadzieję, że znajdujące się na wystawie fotografie zainspirują odbiorców do własnych przemyśleń związanych z polsko-niemiecką dwujęzycznością w życiu każdego z odbiorców.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 7 marca br., (czwartek) o godz. 13.00 w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, ul. Minorytów 4.

Swoje uczestnictwo prosimy potwierdzać telefonicznie bądź mailowo do dnia 5 marca 2012 r.



« wstecz



KONTAKT
Beata Majnusz,

tel.: 77 40 25 105,

faks: 77 40 25 115,

e-mail: beata.majnusz@haus.pl

PARTNERZY

Organizatorzy:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

www.vdg.pl

Finansowanie:


Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec