Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPodsumowanie Konkursu Fotograficznego "Europa Na górnym Śląsku"!


Konkurs fotograficzny
"Europa na Górnym Śląsku"
Podsumowanie

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zorganizował wraz z Konsulatem Generalnym RFN konkurs fotograficzny pt.: "Europa na Górnym Śląsku" do udziału, w którym zaproszona była  młodzież gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna  (14-19 lat) z województwa śląskiego oraz opolskiego. Celem konkursu było przedstawienie w interesujący sposób przemian zachodzących na Górnym Śląsku po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Zadanie konkursowe obejmowało przygotowanie 3 zdjęć opatrzonych komentarzami. Zdjęcia miały stanowić odpowiedź na jeden z poniższych tematów:

1. Jak zmieniło się Twoje miasto w Unii Europejskiej?
2. W jaki sposób zmieniło się życie mieszkańców Górnego Śląska?
3. Nowy wymiar kulturowej różnorodności Górnego Śląska

30 listopada 2011r. specjalnie powołane Jury w składzie: Prof. Jakub Byrczek (Wydział  Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego), Arkadiusz Ławrywianiec (Policealna Szkoła Fotograficzna w Katowicach, laureat "BZWBK Press Foto 2009), Rafał Bartek (Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej) wyłoniło zwycięzców, a laureaci odebrali cenne nagrody - wśród nich m.in. wysokiej klasy aparat fotograficzny, torby na sprzęt fotograficzny, albumy na zdjęcia oraz indywidualne zajęcia z zawodowym fotografikiem. Najlepsze prace ukazały się w kalendarzu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej na rok 2012.


19 listopada o godzinie 11:00 w Sali konferencyjnej "Ostrówek" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród, która była finałem trzech konkursów: fotograficznego  oraz literackiego nt.  "Znaczenie polsko-niemieckiej dwujęzyczności w moim życiu" i konkursu fotograficznego "Europa Na Górnym Śląsku". Na gali zostały wręczone nagrody i przedstawione wszystkie nadesłane prace konkursowe.

Wyniki konkursu:

1 miejsce:   Szymon Florek

2 miejsce:   Angelika Juszczak3 miejsce:   Karolina Szala


Wyróżnienia:

Marcelina SalamonAgata Stańczyk


Informujemy również, iż Dom Współpracy Polsko-Niemickiej wydał kalendarz po konkursowy na rok 2012, który zawiera zdjęcia uczestników projekt. W kalendarzu Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej na rok 2012 ukarzą się zdjęcia autorstwa:

1. Szymon Florek2. Angelika Juszczak

3. Karolina Szala

4. Marcelina Salamon

5. Agata Stańczyk

6. Michał Maciąg7. Aleksandra Waluga

8. Adrian Gola9. Dominik Dziuba10. Alicja Banduch
11.  Marcin Kuśmierz


12. Aneta Rosa

Kontakt:

Mariusz Rotarski
tel. 32 461 20 75
e-mail: mariusz.rotarski@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej