Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychNowa produkcja filmowa oraz wydanie poradnika Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pt. "Dwa języki, podwójna szansa / Zwei Sprachen, doppelte Chance".


Nowa produkcja filmowa oraz wydanie poradnika
Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

pt. "Dwa języki, podwójna szansa / Zwei Sprachen, doppelte Chance"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do zgłaszania się do opolskiej siedziby naszej instytucji wszystkich zainteresowanych otrzymaniem

  • Filmu pt. "Dwa języki, podwójna szansa / Zwei Sprachen, doppelte Chance"
  • "Poradnika dla rodziców dzieci dorastających dwujęzycznie - Dwa języki, podwójna szansa / Zwei Sprachen, doppelte Chance"

Zarówno film jak i poradnik zostały wyprodukowane w ramach projektu, realizowanego przez DWPN na zlecenie Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno - Kulturalnych w Polsce pt. "Kampania społeczna: "Dwa to więcej niż Jeden." - działania informacyjno-promujące dwujęzyczność niemiecko-polską". Oba wydania w przystępny sposób i w atrakcyjnej formie ukazują zalety wychowania dwujęzycznego dzieci i młodzieży.

Film "Dwa języki, podwójna szansa / Zwei Sprachen, doppelte Chance" bazuje przede wszystkim na studium przypadków rodzin z regionu, które wychowują swoje dzieci dwujęzycznie. W przystępny, popularno-naukowy sposób film ukazuje zalety wychowania dwujęzycznego poprzez przedstawienie losu dorosłych, którzy dzięki znakomitej znajomości języka niemieckiego wykorzystali szansę na rozwój osobisty i zawodowy. Film ma pomóc jego odbiorcom w podniesieniu motywacji do wprowadzenia w życie, a także w zaakceptowaniu dwujęzyczności polsko-niemieckiej. O zaletach dwujęzyczności mówią w nim takie autorytety jak Arcybiskup Alfons Nossol, były wieloletni Ordynariusz Diecezji Opolskiej.

"Poradnik dla rodziców dzieci dorastających dwujęzycznie" adresowany jest przede wszystkim do rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci dwujęzycznie. Ma on na celu pomóc rodzicom w wychowaniu dwujęzycznym swoich dzieci, a pozostałych rodziców zmotywować do wychowania młodego pokolenia w duchu dwujęzyczności. Broszura ma za zadanie zachęcać do nauki języka niemieckiego, na każdym etapie życia. Jednocześnie broszura podkreśla jak dwujęzyczność jest ważna dla rozwoju osobistego i zawodowego.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z nasze wyjątkowej oferty. Zarówno poradnik jak też film można nabyć bezpłatnie w opolskiej siedzibie DWPN przy ul. 1 Maja 13/2 w Opolu. Liczba egzemplarzy ograniczona!

Kontakt: Beata Woźniak, DWPN Opole, tel. 77 40 25 105, fax: 77 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl

« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej