Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie z autorami bestsellerowych powieści współczesnej literatury niemieckiej Iny Lorentz. Spotkanie w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" odbędzie się 3 listopada 2011 r. o godz. 17.00 w Księgarni Traffic Club w CH Forum w Gliwicach.


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu
Spotkanie z Iny Lorentz
3 listopada (czwartek) 2011 roku, godz. 17.00
Księgarnia Traffic Club w Centrum Handlowym FORUM
ul. Lipowa 1, Gliwice

UWAGA!! DZISIEJSZE SPOTAKNIE Z AUTORAMI ZOSATAŁO
ODWOŁANE Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH NA LOTNISKU W KRAKOWIE! PRZEPRASZAMY!

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Konsulatem Generalnym RFN we Wrocławiu / Konsulatem RFN w Opolu oraz Księgarnią Traffic Club w Gliwicach zaprasza w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" na spotkanie z autorami bestsellerowych powieści współczesnej literatury niemieckiej Iny Lorentz.

Iny Lorentz to pseudonim pary autorskiej Ingrid Klocke i Elmara Wohlratha. Już ich pierwsza książka Die Kastratin stała się w krótkim czasie bestsellerem. Natomiast prawdziwą sławę przyniosła Iny Lorentz Nierządnica,powieść historyczna zajmująca od momentu publikacji czołowe miejsca na listach bestsellerów w Niemczech. Równie spektakularny sukces odniosły kolejne tomy: Kasztelanka oraz Testament nierządnicy. Podczas naszego spotkania przedstawiona zostanie najnowsza książka Uciekinierka.


Powieść Uciekinierka autorstwa Iny Lorentz traktuje o młodziutkiej, uroczej i żyjącej w dostatku córce jednego z najzamożniejszych kupców - Tilly. Gdy ukochany ojciec umiera, jego bezwzględny, pazerny syn przyjmuje całą schedę po zmarłym rodzicu i aranżuje małżeństwo siostry ze swoim najbliższym przyjacielem, który ma szybko pozbyć się żony i podzielić ze szwagrem jej posagiem. Życie pisze jednak inny scenariusz i w noc poślubną umiera nagle mąż Tilly. Świadoma grożącego jej niebezpieczeństwa młoda wdowa, przebrana za mężczyznę, dołącza do grupy pielgrzymów zmierzających do Composteli, mając nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy szukać jej na szlaku Świętego Jakuba. Czy młodziutkiej wdowie bez środków do życia uda się dotrzeć na drugi koniec ogarniętej pożogą Europy? Czy ucieknie przed chciwym bratem i żądnymi zemsty krewnymi nagle zmarłego męża? Czy znajdzie kogoś, komu będzie mogła zaufać? Na te i inne pytania zadanie osobiście autorom postaramy się znaleźć odpowiedź 3 listopada. Zapraszamy!

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej. Partnerem projektu jest Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!


Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie) do dnia 31 października br.

Kontakt: Agnieszka Mucha, ifa-menedżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71, e-mail: agnieszka.mucha@haus.pl

Partnerzy:Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu


Traffic Club« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej