Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwsza grupa młodych uczestników III edycji projektu "Archiwum Historii Mówionej - www.e-historie.pl" uczestniczyła w dniach 17-18 sierpnia br., w pierwszym szkoleniu historyczno-dziennikarskim.


11 młodych ludzi, pierwsze szlify dziennikarskie ma już za sobą. W dniach 17-18 sierpnia br., w Opolu brali oni bowiem udział w szkoleniu historyczno-dziennikarskim. Dr Adriana Dawid, przybliżyła losy Śląska w trakcie II Wojny Światowej, losy powojenne oraz sytuację Śląska i Ślązaków w czasach komunizmu w Polsce. Druga część szkolenia poświęcona była teorii dziennikarskiej. Redaktor Krzysztof Ogiolda, z Nowej Trybuny Opolskiej przedstawił swoje wieloletnie doświadczenia w pracy dziennikarskiej, natomiast dr Rudolf Urban z Zespołu z Zespołu Producenckiego "Pro futura" przeprowadził wstępne szkolenie dziennikarskie, dr Franciszek Jonderko przedstawił naszym uczestnikom na czym polega metoda badawcza "oral history"

Drugiego dnia szkolenia, dziennikarze z Zespołu Producenckiego "Pro futura" przeprowadzili szkolenie techniczne z obsługi narzędzi radiowych, nauczyli jak wgrywać i montować wywiady radiowe. Największą frajdę sprawiły uczestnikom ćwiczenia dziennikarskie na ulicach Opola.

Podzieleni na trzy osobowe grupy, z mikrofonami w ręku nasi dziennikarze przeprowadzali swoją pierwszą w karierze sondę uliczną z mieszkańcami Opola.

 

 

Teraz, po szkoleniu uczestnicy projektu "Archiwum Historii Mówionej" wyruszą na poszukiwanie świadków historii. Efekty ich pracy będziemy śledzić na stronie: www.e-historie.pl


Kontakt: Izabela Marzodko, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, Opole, tel. 077 40 25 105, faks: 40 25 115, e-mail:iza.marzodko@haus.pl, www.haus.pl.« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej