Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Friedricha Eberta organizują od 12 do 14 września 2011 r. cykl spotkań eksperckich dotyczących kierunków rozwoju obszarów metropolitarnych w Europie z prof. dr Christophem Zöplem


Cykl spotkań z prof. dr Christophem Zöplem nt. "Rozwoju metropolii w Europie ze szczególnym uwzględnieniem metropolii Silesia"

12 września2011 (poniedziałek) o godz. 10.00, ul. Bojkowska 37, Gliwice
13 września 2011 (wtorek) o godz. 10.00, Ratusz Miasta Gliwice, Rynek 6
14 września 2011 (środa) o godz. 10.00, siedziba GZM, ul. Barbary 21a, Katowice

 

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Friedricha Eberta organizują "Cykl spotkań eksperckich dotyczących kierunków rozwoju obszarów metropolitarnych w Europie z prof. dr Christophem Zöplem", publicystą, b. Sekretarzem Stanu w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Pan prof. Christoph Zöpel, ur. 4 lipca 1943 roku w Gliwicach (Gleiwitz) był w latach 1978-1990 Ministrem odpowiedzialnym między innymi za kwestie rozwoju przestrzennego w Kraju Związkowym Nadrenii Północnej-Westfalii, w latach 1990-2005 posłem do Bundestagu, z czego w latach 1999-2002 Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RFN. Naukowo od 2007 roku związany z Uniwersytetem w Dortmundzie, gdzie pracuje na wydziale planowania przestrzennego. Jest autorem wielu publikacji poświęconych rozwojowi metropolii na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Metropolii Zagłębia Ruhry i Metropolii Górnośląskiej.

Na projekt składają się z trzy spotkania, organizowane od 12 do 14 września br., które adresowane są głownie do podmiotów zainteresowanych tematyką rozwoju metropolii w szczególności metropolii Silesia. Celem owych spotkań jest poszerzenie wiedzy na temat rozwoju metropolii wśród osób zainteresowanych tą tematyką i/lub mających z nią bezpośredni kontakt.

12 wrześniabr. (poniedziałek) o godz. 10.00 - spotkanie m.in. z uczniami klas niemieckojęzycznych w siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej (spotkanie tylko w języku niemieckim)

13 września br. (wtorek) o godz. 10.00 - spotkanie z samorządowcami oraz wszystkimi zainteresowanymi tematyką rozwoju metropolii w Ratuszu Miasta Gliwice (Rynek 6). Spotkanie jest organizowane we współpracy z Samorządem Miasta Gliwice.

14 września br. (środa) o godz. 10.00 - spotkanie z członkami Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w siedzibie GZM (ul. Barbary 21a, Katowice). Spotkanie jest organizowane we współpracy z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 8. wrzesnia br. telefonicznie badź drogą elektroniczną.

W przypadku pytań do dyspozycji pozostaje p. Helena Kazimierczak, menedżerka projektów w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel.: 32 461 20 73; fax: 32 461 20 71; e-mail: helena.kazimierczak@haus.pl

Organizator:


FES


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Partnerzy:


Urząd Miasta Gliwice


Górnośląski Związek Metropolitalny


Drogowa Trasa Średnicowa 51, Chorzów
tel. (32) 349 49 02
www.autoboss.dealervolvo.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej