Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychRekrutacja do udziału w Górnośląskiej Akademii Europejskiej "Mobilna Młodzież" dobiegła końca. Wyłoniono 15 osób, które w dniach 8-12 sierpnia 2011r. pojadą do Ustronia.


Górnośląska Akademia Europejska pt. "Mobilna młodzież"
8 - 12 sierpnia 2011 w Ustroniu

Rekrutacja do udziału w Górnośląskiej Akademii Europejskiej "Mobilna Młodzież" dobiegła końca. Wyłoniono 15 osób, które  w dniach 8-12 sierpnia 2011r. pojadą do Ustronia

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania młodzieży z województw śląskiego oraz opolskiego tematyką Unii Europejskiej, a w szczególności wpływem kryzysu gospodarczego na europejski rynek pracy oraz programami edukacyjnymi wspierającymi mobilność młodzieży. Celem spotkania jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia.

Do udziału w Akademii Europejskiej zakwalifikowane zostały osoby zaangażowane w działalność lokalną oraz zainteresowane problematyką europejską.

Tematyka nowych perspektyw w życiu zawodowym to tematyka ważna szczególnie dla młodych mieszkańców wielokulturowego regionu, jakim jest Górny Śląsk. Członkostwo Polski w Unii Europejskiej stworzyło przed młodzieżą nowe możliwości w dostępie do edukacji, kultury, jak i rynku pracy. Dzięki poruszeniu tematyki perspektyw zawodowych dla osób młodych podczas Akademii Europejskiej uczestnicy zapoznają się z sytuacją ludzi młodych na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej, poznają nowe możliwości samorealizacji, a także alternatywne możliwości dla rozwoju własnej aktywności zawodowej.

Kontakt w sprawie projektu: Helena Kazimierczak, menedżerka projektu, tel: 32 461 20 73, fax: 32 461 20 71, e-mail: helena.kazimierczak@haus.pl.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Jedyne poniesione koszty przez uczestników projektu to koszty podróży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym!

Partner:


Konsulat Generalny RFN we WrocławiuZabrze, ul. Knurowska 8
tel. (32) 276-27-70
www.toyota.zabrze.pl

Patron medialny:


Radio Planeta FM« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej