Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychCH Forum, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Muzeum w Gliwicach zapraszają do udziału w niezwykłym konkursie literackim "Le piszę kliszę". Napisz historię na podstawie klisz Wilhelma von Blandowskiego i wygraj atrakcyjne nagrody.


Konkurs literacki "Le piszę kliszę"

Napisz historię na podstawie klisz Wilhelma von Blandowskiego i wygraj atrakcyjne nagrody!

 

Wilhelm von Blandowski, znany XIX-wieczny fotografik, zostawił nam kilkaset zdjęć, wykonanych w swoim atelier. Pożółkłe i wypłowiałe dziś fotografie niegdyś były pełne życia. Przed obiektywem Blandowskiego ustawiali się ludzie z krwi i kości, reprezentujący cały przekrój społeczeństwa. Każde zdjęcie to konkretny człowiek z jego własną historią. My tych historii już nigdy nie poznamy. W zamian, patrząc na te fotografie widzimy tajemnice.

Zapraszamy do ich rozwiązania.

W wiosennym numerze magazynu "Forum" zostały umieszczone oryginalne zdjęcia z atelier Blandowskiego. By wziąć udział w konkursie należy dopisać dalszą historię do tych fotografii, a także do tych znajdujących się w galerii na stronie wykorzystując zaproponowany już przez nas fragmenty tekstu.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 czerwca. Dla 3 najlepszych prac czekają książki Kazimierza Kutza z jego autografem.

Kim byli ludzie odwiedzający pracownię Blandowskiego? Jak wyglądało ich codzienne życie? Czym wyróżniali się od innych? Jakie były ich troski? Opowiedzcie nam o tym.

Pliki do pobrania:

Regulamin [.pdf]

Formularz zgłoszeniowy [.pdf]

Zgłoszenia przesyłajcie pocztą elektroniczną na adres: P.Zielinski@kuc.com.pl (z tytułem "Konkurs literacki") lub pocztą tradycyjną na adres: Firma Reklamowa KUC, ul. Szablowskiego 3/LU IV 30-127 Kraków (z dopiskiem "Konkurs literacki").

Organizatorzy:


C.H FORUM


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej


Muzeum w Gliwicach« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej