Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza młodych ludzi do udziału w XI Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia br. w Gravelines (Nord-Pas-de-Calais, Francja).


Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
21-27 sierpnia 2011 roku, Gravelines, (Nord-Pas-de-Calais, Francja)
"Przekraczać granice: Jaka energia dla wspólnej przyszłości?"


UWAGA!!! Termin składania zgłoszeń został przedłużony do 17 czerwca br.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej jako polski operator koordynujący XI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego serdecznie zaprasza młodych ludzi z województwa śląskiego do wzięcia udziału w tegorocznym spotkaniu, które odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia 2011 roku w Gravelines (Nord-Pas-de-Calais, Francja).

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi - uczących się, studiujących, pracujących i poszukujących pracy - z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony jest energii dla przyszłości, młodzi ludzie z Województwa Śląskiego oraz z pozostałych regionów, będą mieli okazję doświadczyć pozytywnej roli wielokulturowego spotkania, wymiany własnych spostrzeżeń związanych z tematem XI Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Wybór tematyki tegorocznego Szczytu nie jest przypadkowy. Kryzys gospodarczy i nakładający się nań kryzys energetyczny, problem kurczących się tradycyjnych zasobów energetycznych, gorączkowe poszukiwanie rozwiązań alternatywnych, w tym odnawialnych źródeł energii, badanie ich oddziaływania na środowisko naturalne (efekt cieplarniany), a także trudności z wypracowaniem wspólnej polityki energetycznej w Unii Europejskiej oto tylko niektóre sprawy, o których warto wiedzieć i o których należy dyskutować.

Rekrutacja

Do udziału w tegorocznym Szczycie Młodzieży, zapraszamy młode osoby spełniające następujące kryteria:

  • wiek 17-23 lat
  • zainteresowanie problematyką europejską
  • aktywność i zaangażowanie w życiu lokalnej społeczności
  • dobra znajomość języka niemieckiego lub/i francuskiego - mile widziane

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Szczycie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w dwóch formatach (.doc, .pdf) i przesłanie go mailem, faksem bądź pocztą do 17 czerwca 2011 roku (decyduje data wpływu) na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, fax: 32 461 20 71, e-mail: mariusz.rotarski@haus.pl.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń przeprowadzone zostaną krótkie rozmowy kwalifikacyjne, o czym poinformujemy drogą mailową lub telefonicznie.

Udział w Szczycie Młodzieży jest bezpłatny. W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostaje Mariusz Rotarski, menedżer projektu, tel. 32 461 20 70.« wsteczDO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Formularz zgłoszeniowy [.pdf]

PARTNERZY

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Organizatorzy:


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Partnerzy:


Zabrze, ul. Knurowska 8
tel. (32) 276-27-70
www.toyota.zabrze.pl

Patronat
medialny:


Radio ESKA