Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce organizują w dniach 3-5 czerwca 2011, na Górze Św. Anny konferencję nt.: "Niemcy w Polsce. 20 lat po traktatach polsko-niemieckich.


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce organizują w dniach 3-5 czerwca 2011, na Górze Św. Anny konferencję nt.: "Niemcy w Polsce. 20 lat po traktatach polsko-niemieckich. Stan i perspektywy".

W ramach konferencji omówione zostaną m.in. zagadnienia niemieckiego dziedzictwa kulturowego, sytuacji Niemców w Polsce po 20 latach. Myśl przewodnią konferencji stanowić będą rozważania na temat wydarzeń mających miejsce w latach 90-tych, zapoczątkowanych obaleniem muru, zjednoczeniem Niemiec. Innym ważnym aspektem będzie również ukazanie historycznego oraz politycznego znaczenia Traktatów Polsko-Niemieckich dla mniejszości niemieckiej oraz ich wpływ na rozwój i kształtowanie się stowarzyszeń mniejszości niemieckiej w Polsce.

Konferencja będzie okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, do wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi członkami Związku oraz do ukazania ciągle jeszcze istniejących problemów Niemców mieszkających w Polsce.

W dniu 4 czerwca 2011 gościem konferencji będzie m.in. Minister Tomasz Siemoniak -Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Program:
3 czerwca 2011 od godz 17.00 - część konferencyjna
4 czerwca 2011 godz. 9.00 -  20.00 - część konferencyjna (ciąg dalszy)
godz. 20.00 - Koncert Stoltzer Quartet Piotr Karpeta
5 czerwca 2011 godz. 9.45 - Pielgrzymka mniejszości narodowych

Szczegółowy projektowany program w załączeniu:

 Program [.doc]

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Kontakt:

Andrea Halenka - DWPN
Tel. 77 402 51 05
e-mail: andrea.halenka@haus.pl
www.haus.pl

Monika Wittek - VdG
Tel. 77 454 78 78
e-mail: monika.wittek@vdg.pl
www.vdg.pl

 

Organizatorzy:


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

 


Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce
Polsko-Niemiecki Festiwal Nowoczesnego Sąsiedztwa

 

Projekt współfinansowany ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec

Zrealizowano przy wsparciu finansowym MSWiA« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej