Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych12 maja o godz. 18.00 w Gliwicach oraz 13 maja o godz. 17.00 w Opolu odbędą się kolejne spotkania z cyklu "Rozmowy o Europie". Tym razem rozmawiać będziemy o otwarciu niemieckiego rynku pracy, a naszym gościem będzie ULRIKE GEITH.


Spotkania z cyklu "Rozmowy o Europie"p.t.

"Otwarcie niemieckiego rynku pracy - co warto wiedzieć?"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Partnerami kontynuuje realizację cieszącego się popularnością cyklu spotkań "Rozmowy o Europie", do udziału w których każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki i mediów. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, a także o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy. Nie bez znaczenia podczas spotkania są tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej.

W kolejnych spotkaniach z cyklu "Rozmowy o Europie" - na zaproszenie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Friedrich-Ebert-Stiftung - udział weźmie ULRIKE GEITH, kierownik wydziału ds. polityki społecznej w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Spotkanie każdorazowo potrwa około 2 godziny. Tematem przewodnim będzie otwarcie niemieckiego rynku pracy i to, co każdy zainteresowany powinien o pracy w Niemczech wiedzieć. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w obu spotkaniach!

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 10 maja br. Spotkanie w GLIWICACH - kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 32 2324902, fax: 32 2324901, e-mail: anna.antoniak@haus.pl Spotkanie w OPOLU - kontakt: Izabela Marzodko, tel. 77 4025105; fax: 77 4025115, e-mail: iza.marzodko@haus.pl

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Po zakończeniu spotkania przewidujemy poczęstunek. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.

Współorganizator:

Friedrich-Ebert-Stiftung« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej