Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZaproszenie do udziału w wykładzie prof. dr hab. Michaela Wollffsohna pt. "Żydzi i chrześcijanie - niekonwencjonalnie" w dniu 12 maja 2011 r., w Opolu.


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na wykład prof. Michaela Wolffsohna "Żydzi i chrześcijanie - niekonwencjonalnie", który odbędzie się dnia 12 maja br., o godz. 11.30 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, ul. Drzymały 1 a.

Po wykładzie Żydzi i chrześcijanie - niekonwencjonalnie prof. dr hab. Michael Wolffsohn weźmie udział w dyskusji z  ks. prof. Stanisławem Rabiejem, Dziekanem Wydziału Teologicznego Uniwesytetu Opolskiego oraz ks. prof. Józefem Urbanem oraz Rafałem Bartek, Dyrektorem Generalnym Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Poniżej przedstawiamy Państwu dossier prof. Wolffsohna. Mamy nadzieję, iż odpowiedzą Państwo na nasze zaproszenie i skorzystają z okazji, do spotkania z tak uznaną osobowością dla niemiecko-żydowskiego pojedniania.

Prof. dr hab. Michael Wolffsohn - Ur. 1947 w Tel Awiwie-Jaffa, niemiecki historyk i publicysta. W 1954 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie kontynuował naukę. W 1967 powrócił na trzy lata do Izraela, aby odbyć służbę wojskową w armii izraelskiej. Ukończył studia na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie, gdzie w 1975 roku uzyskał tytuł doktora historii. Następnie pracował na Uniwersytecie Kraju Saary, gdzie zdobył tytuł profesora nauk politycznych oraz historii najnowszej. Od 1981 r. jest profesorem historii najnowszej na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium, specjalizuje się w historii stosunków międzynarodowych. 1991 r. założył w ramach Instytutu Historycznego tego uniwersytetu Forschungsstelle Deutsch-Jüdische Zeitgeschichte (Ośrodek Badań nad Historią Współczesnych Stosunków Niemiecko-Żydowskich). W 1993 gościnnie wykładał na szkole wyższej Dartmouth College w New Hampshire, USA. W latach 2008/2009 referent ds. kultury w zarządzie Centrum Żydowskim Monachium.

Wśród licznych wyróżnień, jakie otrzymał są: Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, Nagrodę im. Konrada Adenauera Fundacji Niemcy, W latach 2006-2009 Przewodniczący Rady Fundatorów niemieckiej Komisji UNESCO. Autor licznych publikacji w międzynarodowej prasie (m.in. New York Times, Times Magazine, Newsweek, Jeruzalem Post, Wall Street Journal, Frankfurter Allgemeine Zeitung). Mówi biegle w języku angielskim, francuskim, hebrajskim oraz włoskim, hiszpańskim i łacińskim. W 2000 roku zainicjował projekt modernizacji objętego ochroną zabytków osiedla mieszkaniowego "Gartenstadt Atlantic" w Berlinie, który posłużył, jako niemiecko-żydowsko-turecki międzykulturowy projekt pilotażowy.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie (polsko-niemiecko). Ilość miejsc ograniczona, prosimy, więc o potwierdzenie Państwa udziału do dnia 10 maja br., Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej.

 Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Kontakt: Beata Woźniak, tel.: 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej