Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych29 marca br. zapraszamy na lekcję dialogu z Adamem Krzemińskim, publicystą i ekspertem w dziedzinie stosunków polsko-niemieckich, w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe". Spotkanie odbędzie się w budynku nr 3, ul. Bojkowska 37 (Nowe Gliwice)


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu

29 marca br. (wtorek), godz. 11.00
Sala 002, Budynek nr 3 (Cechownia), Nowe Gliwice

ul. Bojkowska 37, Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu zapraszają serdecznie dnia 29 marca br. o godz. 11.00 na lekcję dialogu z dziennikarzem i publicystą Adamem Krzemińskim w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu".

Projekt "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżanie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej.

Gościem pierwszego tegorocznego spotkania z cyklu jest Adam Krzemiński, dziennikarz, publicysta. Studiował germanistykę w Warszawie i Lipsku. Od 1973 r. jest publicystą tygodnika "Polityka". Współpracuje także z prasą niemiecką, m.in. z "Die Zeit", "Die Welt" i "Die Tageszeitung". Specjalista w sprawach stosunków polsko-niemieckich i autor licznych publikacji na ten temat. W 1993 roku otrzymał Medal Goethego, a w 2006 roku został wyróżniony nagrodą Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, a w 2010 roku otrzymał nagrodę im. Samuela Bogumiła Linde miast partnerskich Torunia i Getyngi za zasługi dla dialogu między kulturami polską i niemiecką.

Najnowsza publikacja Adama Krzemińskiego to "Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady". Zamysłem książki jest pokazanie pewnego układu współrzędnych, historycznych punktów orientacyjnych, oraz zagruntowanie tła zainteresowań autora, spotkań z sąsiadami, odczytywania odmiennych kodów kulturowych i religijnych, i wreszcie przeznaczonych do publikacji rozmów, a więc dialogów publicznych, zarówno w formie wywiadów, jak i polemik prasowych.

Moderatorami spotkania będą Iga Herok, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Wieża Krakowska, służącemu porozumieniu pomiędzy narodami polskim i niemieckim, oraz Krzysztof Karwat, dziennikarz i publicysta.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 25 marca.

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Kontakt: Agnieszka Mucha, ifa-menedżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71, e-mail: agnieszka.mucha@haus.pl

Partner:


Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej