Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych26 stycznia br. o godz. 18.00 w Gliwicach odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech". Naszym gościem będzie dr LOTHAR DE MAIZIERE, pierwszy i ostatni demokratycznie wybrany premier Niemieckiej Republiki Demokratycznej.


Spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech"z okazji 20. rocznicy zjednoczenia Niemiec

 


Gość:
dr LOTHAR DE MAIZIERE, pierwszy i ostatni demokratycznie wybrany premier Niemieckiej Republiki Demokratycznej, przewodniczący Naczelnego Zrzeszenia ds. Rozbudowy Infrastruktury w Nowych Krajach Związkowych INFRANEU, prawnikTermin: 26 stycznia br. (środa), godz. 18.00 Miejsce: Aula 205/206, IIp., budynek nr 3 (Cechownia), ul. Bojkowska 37 (Nowe Gliwice), Gliwice

W ubiegłym roku przypadała 20. rocznica ponownego zjednoczenia Niemiec, które miało miejsce 3 października 1990 roku. Z tej też okazji Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Partnerami realizuje cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Rozmowy o Niemczech". Do udziału w spotkaniach każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego życia politycznego i społecznego, która to odegrała znaczącą rolę bądź była świadkiem wydarzeń prowadzących do ponownego zjednoczenia Niemiec, i która z zainteresowaniem przyglądała się procesom zachodzącym w Niemczech po roku 1990. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o wydarzeniach końca lat 80-tych, o wyzwaniach politycznych, społecznych i gospodarczych, które stały wówczas przed "nowymi" i "starymi" landami, o celach, jakie sobie wyznaczono i ich realizacji, o stosunkach polsko-niemieckich. Spotkania są też próbą podsumowania 20 lat przemian w Niemczech oraz dokonania oceny efektywności podejmowanych w ostatnich dekadach działań na rzecz faktycznego scalenia dwóch odrębnych organizmów.

W kolejnym spotkaniu z cyklu "Rozmowy o Niemczech" - na zaproszenie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacji Konrada Adenauera w Polsce - udział weźmie dr LOTHAR DE MAIZIERE, pierwszy i ostatni demokratycznie wybrany premier Niemieckiej Republiki Demokratycznej, przewodniczący Naczelnego Zrzeszenia ds. Rozbudowy Infrastruktury w Nowych Krajach Związkowych INFRANEU, prawnik.

Spotkanie rozpocznie się 26 stycznia br. (środa) o godz. 18.00 w Auli 205/206, IIp., budynek nr 3 (Cechownia), ul. Bojkowska 37 w Gliwicach, i potrwa około 2 godziny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy w załączeniu) do dnia 21 stycznia br. Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 32 2324902 / 4612070, fax: 32 2324901 / 4612071, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Po spotkaniu przewidujemy poczęstunek. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.

 

Współorganizator:

Fundacja Konrada Adenauera w Polsce (logo)« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej