Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkania autorskie z Arturem Beckerem i promocja jego książki w języku polskim „Kosmopolska. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje”


Zapraszamy 8 października br. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach oraz 9 października br. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na spotkanie autorskie z Arturem Beckerem. Oto nadarza się nadzwyczajna okazja, by spotkać się z jednym z najbardziej znanych niemieckojęzycznych autorów pochodzenia polskiego.

 

 

 

 

Spotkania autorskie z Arturem Beckerem i promocja jego książki
w języku polskim
„Kosmopolska. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje”
8 października 2019 roku ( wtorek) o godzinie 17.30
Miejska Biblioteka Publicznej w Gliwicach. Filia nr 1 Plac Inwalidów Wojennych  3.
9 października 2019 roku (środa) o godzinie 18.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Sala Konferencyjna, ul. Minorytów 4.

 

Artur Becker urodzony w Bartoszycach, polsko-niemiecki pisarz. Jest jednym z najbardziej znanych niemieckojęzycznych autorów pochodzenia polskiego. Pisze w języku niemieckim powieści, eseje, opowiadania, wiersze, jest także tłumaczem. Polsko-niemiecka granica odgrywa w jego powieściach bardzo ważną rolę. W Niemczech opublikował do tej pory kilkanaście książek. W 2009 roku został nagrodzony niemiecką nagrodą im. Adelberta von Chamisso ufundowaną przez fundację Roberta Boscha. W 2012 roku otrzymał nagrodę DIALOG-u Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich. Artur Becker jest członkiem niemieckiego P.E.N.-Clubu i Niemieckiego Związku Pisarzy. W 2009 wyszła jego pierwsza powieść w języku polskim „Kino Muza”. Obecnie promuje swą powieść w języku polskim „Kosmopolska. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje”.

Prowadzenie: dr hab. Magdalena Kardach

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 07.10.2019 r.« wsteczKONTAKT

Roman Gatys
Tel. 32 230 60 18
e-mail: roman.gatys@haus.pl

PARTNERZY