Logo DWPN 1%

Otwarte zapisy na warsztaty
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą zapraszają od 15 do 17 marca na warsztaty "Przekazywanie historii lokalnej" w Gliwicach.

 

 

 

Warsztaty "Przekazywanie historii lokalnej"

15-17 marca 2019 r. w Gliwicach

zakwaterowanie: Hotel Silvia Gold, Studzienna 8, Gliwice

warsztaty: Hotel Silvia Gold, Studzienna 8, sala konferencyjnaWiele organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce, Czechach i na Słowacji z powodzeniem prowadzi projekty o lokalnej, niemieckiej historii poprzez róże metody pracy tak jak wywiady ze świadkami, analiza rodzinnych zdjęć lub materiałów archiwalnych oraz spacerów przez miasto śledząc niemiecką przeszłość.

Warsztat skierowany jest dla organizacji i managerów projektów, którzy chcą się  podzielić z innymi swoimi doświadczeniami, aby poszerzyć swoje umiejętności i połączyć się we wspólnym przygotowaniu podręcznika metodologicznego o historycznych projektach.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń i profesjonalizacja własnej pracy projektowej. Warsztaty będą prowadzone przez dwójkę doświadczonych liderek projektów historycznych. 

Rejestracja do 15 lutego przez poniższy formularz (wyłącznie po niemiecku)

Językiem seminarium jest język niemiecki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych. Wyżywienie zapewnione. Koszt przejazdów pokrywają uczestnicy. Jeśli nie jesteś w stanie pokryć koszty przejazdu z ważnych powodów, postaramy się wesprzeć Twoje przybycie.

 « wsteczKONTAKT

Institut für Auslandsbeziehungen

Dr. Anna Juraschek, +48 77 4411008; +48 518032327 (mobil) juraschek@ifa.de

Koordynatorka ify für dla Polski, Czech i Słowacji

redaktorka podręcznika

Peggy Lohse (ifa/LandesEcho), +420 235 354 282; lohse@ifa.de

Partnerzy na miejscu (Gliwice):

Weronika Wiese (DWPN)

Anna Kusa (ifa/DWPN) kontakt: anna.kusa@haus.pl

Prowadzące:

Magdalena Lapshin

Marta Gawinek-Dargargulia

DO POBRANIA

 Programm [.pdf]

PARTNERZY